Wycena zewnętrznych prac konserwacyjnych

Wycena zewnętrznych prac konserwacyjnych

0

Brudne ściany, odpadający tynk, grzyb i porosty – tego można obawiać się po latach spędzonych w budynku, którego elewacja nie została odpowiednio zabezpieczona lub nie poddawano jej cyklicznemu myciu. To właśnie mycie jest najtańszym sposobem nie tylko na odświeżenie wyglądu budynku (tańszym niż malowanie!). Pozwala także przywrócić użytkowe właściwości zewnętrznej warstwy ściany.

Czysta ściana przede wszystkim nie łapie brudu i kurzu

Ich pojawianie się ma różne przyczyny. Ważne jest, że na warstwie brudu przylepionego do budynku są w stanie wyrastać pierwotne rośliny. Przeważnie są to porosty i mech. Do tego, gdy ciemne chmury przyniosą deszcz i woda będzie się zbierać na ścianie, możemy spodziewać się grzyba.

Wszystkie te zanieczyszczenia można zwalczyć profesjonalnym myciem elewacji. Naszym zdaniem, lepiej zadbać o fasady wcześniej, niż za późno. Czyli w momencie gdy ściany zaczynają się zielenić lub pojawiają się na nich pierwsze oznaki pleśni warto poddać ścianę myciu. Wtedy wystarczy jeszcze miejscowe działanie. Wykorzystujemy do tego preparat chemiczny typu Anti Mold.

W przypadku, gdy zazielenienia są poważniejsze, budynek pobrudzony jest sadzą, dużą ilością kurzu (co często widać po zaciekach) należy zamówić profesjonalne mycie elewacji.

Efekt odnowienia ścian jest bardzo dobry, jeśli tylko nie ma ubytków w tynku

Wspominaliśmy wcześniej, że czyszczenie elewacji jest tańsze od malowania, zatem przyjrzyjmy się dokładniej ile to kosztuje.

Mycie elewacji cena – zobacz ile możesz zapłacić za mycie elewacji i co składa się na poniesiony koszt. Na stronie znajdziesz przybliżony kalkulator cen (jest znacznie łatwiejszy w obsłudze od tabeli)

Wycena mycia elewacji składa się z wielu czynników, dlatego ceny podawane w katalogach i na stronach internetowych nie są w pełni adekwatne do realiów. W naszym krótkim poradniku nie ma nawet miejsca by wskazać wszystkie zależności. Wiele zależy od rodzaju pojawiających się zanieczyszczeń na budynkach oraz jakiego typu materiałami są pokryte.

Jednym z ważniejszych czynników jest to, kiedy ostatnio przeprowadzano mycie. Regularne czyszczenie może być konieczne w miejscach mocno brudzących się, a cykliczne co 5-7 lat w przypadku innych budynków.