Zakup wanny łazienkowej

Zakup wanny łazienkowej

1

W każdej łazience wyodrębnione jest miejsce do mycia – część osób montuje tam kabinę prysznicową, jednak wiele pozostaje wiernym wannie. Tu z kolei powstaje pytanie, na który model z dostępnych obecnie na rynku najlepiej się zdecydować? Co zatem brać pod uwagę?

Wielkość i kształt

Pierwsza i chyba najbardziej oczywista rzecz, na którą trzeba zwrócić uwagę, to wielkość wanny. Ta z kolei zależna jest od metrażu pomieszczenia i możliwości zagospodarowania w nim przestrzeni. Duża łazienka to w zasadzie brak ograniczeń. Gorzej, gdy jest niewielka, a na dodatek połączona z toaletą. Wówczas całość trzeba zorganizować tak, by późniejsze korzystanie było komfortowe. W mniejszych pomieszczeniach dobrym pomysłem, przy którym warto się zatrzymać podczas zakupu, są wanny asymetryczne. Klasyczna wersja w prostokątnej formie może zabierać zbyt wiele miejsca. Z kolei opcja trójkątna lub trapezowa, idealna do wstawienia w róg, zajmie mniej przestrzeni, nie wpływając przy tym na wygodę kąpieli. Wanny asymetryczne dostępne są oczywiście w różnych wymiarach, a dodatkowo można wybrać wariant na lewą lub prawą stronę, w zależności od planu łazienki i własnych potrzeb.

Design

Poza wielkością wanny bardzo ważny jest oczywiście jej wygląd. Producenci oferują nam dziś tak ogromną ilość modeli, że na pewno każda osoba znajdzie opcję, które będzie jej odpowiadać. Pamiętajmy, że design jest dość ważny z prostego powodu – łazienka to miejsce, w którym często relaksujemy się, dlatego istotne, aby urządzić ją w sposób najbardziej odpowiadający naszym potrzebom estetycznym. Na pewno wanny asymetryczne są ciekawym rozwiązaniem, ponieważ łączą nowoczesność, ładny wygląd i funkcjonalność, nadając całemu pomieszczeniu eleganckiego klimatu. Oczywiście można tu wybierać spośród wielu kolorów, w tym klasycznej bieli. Spora część osób decyduje się na zabudowanie przedniej strony płytkami o dowolnym wzornictwie.

Dla kogo?

Kupując wannę musimy mieć na uwadze to, kto jest jej użytkownikiem. Jeśli korzystać mają z niej ludzie w młodym czy średnim wieku, bez jakichkolwiek problemów zdrowotnych, można dowolnie przebierać w dostępnych modelach. Przy maleńkich dzieciach, osobach niepełnosprawnych czy seniorach lepiej nabyć model odpowiedni do potrzeb, a więc posiadający spód hamujący ślizganie się ciała oraz dodatki konstrukcyjne, jak półki do siedzenia czy zagłówki. Wanny asymetryczne spełniają wszystkie te wymagania, a ponadto są nieco niższe od klasycznych, przez co zdecydowanie łatwiej dostać się do ich wnętrza.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://1lazienka.pl/category/wanny-asymetryczne