Zapłacono Ci za mało z OC sprawcy?

Zapłacono Ci za mało z OC sprawcy?

0

Sprawdź jak możesz uzyskać wyższe odszkodowanie od zakładu ubezpieczeniowego!

Wypadek samochodowy to masa kłopotów – zniszczenia, obrażenia ciała oraz ogromny stres. Nie każdy ma wtedy głowę do zawiłych formalności. Co zrobić w momencie, gdy kwota uzyskana z OC sprawcy nas niemiło zaskoczyła? Wyjaśniamy, jak uzyskać wyższe odszkodowanie od zakładu ubezpieczeniowego!

Firmy ubezpieczeniowe stosują często różne zabiegi, dzięki którym zaniżają wysokość odszkodowania lub nie zaproponować Ci auta zastępczego z OC. Na szczęście istnieją sposoby, by wybrnąć z takiej niekorzystnej sytuacji. Sprawdź co możesz zrobić!

 

Dlaczego uzyskałeś niskie odszkodowanie od zakładu ubezpieczeniowego?

Jeśli kwota odszkodowania jest w Twoim odczuciu rażąco zbyt niska, istnieje kilka możliwości. Zazwyczaj albo to Ty czegoś nie dopilnowałeś, albo ubezpieczalnia stosuje charakterystyczne zagrywki. Najczęściej są to: proponowanie nieoryginalnych części zamiennych, wycena netto, kwestionowanie szkody czy zaniżanie wartości auta. Jak zachować się w takiej sytuacji?

 

Jak uzyskać większe odszkodowanie?

Przede wszystkim można nie zgodzić się na kosztorys ubezpieczalni i się od niego odwołać. Pomocne będzie np. przedstawienie opinii niezależnego rzeczoznawcy. Jeśli to nie przyniesie efektu, można spróbować naprawić auto na własną rękę, po czym przedstawić firmie wszystkie rachunki. Ostatecznym rozwiązaniem jest dochodzenie swoich praw w sądzie.

 

Jeśli ubezpieczalnia oferuje krzywdząco niskie odszkodowanie, należy działać. Z pomocą doświadczonego radcy prawnego znacznie zwiększasz swoje szanse na uzyskanie należnych Ci pieniędzy! Zawsze warto podjąć ten wysiłek i zawalczyć o swoje!