Zdjęcia plenerowe – kiedy je robić?

Zdjęcia plenerowe – kiedy je robić?

0

Fotografia ślubna to nie tylko fotorelacja z ceremonii zaślubin i zabawy weselnej. Przeważnie obejmuje ona również tzw. sesję plenerową, która pozwala na zrobienie artystycznych, perfekcyjnie dopracowanych zdjęć. Pary Młode mają różne preferencje co do czasu robienia zdjęć w plenerze. Jedne z nich wolą zrobić je w dniu ślubu, a pozostałe umówić się na inny dzień. Jakie są plusy i minusy obu tych rozwiązań?

Zdjęcia plenerowe w dniu ślubu

To rozwiązanie niewątpliwie oszczędza czas i pieniądze Pary Młodej. Na sesję w plenerze można umówić się w godzinach przedpołudniowych, jeszcze przed ceremonią. Trzeba mieć na uwadze jednak to, że zdjęcia musza być „grzeczne” – zwłaszcza biała suknia Panny Młodej nie może zostać pobrudzona. Zdjęcia w tym samym dniu co ślub to również oszczędność, zwłaszcza jeśli chodzi o Pannę Młodą i świadkową. Na zdjęcia innego dnia musiałyby ponownie wybrać się do fryzjera i makijażystki, aby odtworzyć swój look z dnia ślubu. Minusem zdjęć w tym dniu jest ograniczony czas i spięcie Pary Młodej. Nie będzie się ona mogła skupić tak jak chciałbym tego fotograf na wesele ani całkowicie zrelaksować, gdyż w głowie będzie miała tylko i wyłącznie nadchodząca za chwilę ceremonię. Należy pamiętać, że udana fotografia ślubna to w dużej mierze szczere i beztroskie uśmiechy.

Plener w kilka dni po imprezie

Większość par decyduje się jednak na zdjęcia plenerowe innego dnia. Fotografia ślubna w Polsce niestety jest niewolnikiem pogody. Nawet w lecie nie możemy być pewni, że sierpniowy dzień będzie słoneczny i ciepły. Dlatego też część par woli umawiać się na zdjęcia plenerowe po ślubie, bazując na prognozach pogody na najbliższe dni. Zaplanowanie sesji po ślubie pozwala na nieco mniej zachowawczości w stosunku do strojów. W grę więc wchodzą zdjęcia w wodzie, piaskownicy, stajni, czy innych zwariowanych miejscach. Należy pamiętać, że termin zdjęć należy wcześniej ustalić ze świadkami, jeśli mają być częścią sesji. Również oni muszą przygotować się do zdjęć tak, jak byli przygotowani do dnia ślubu.