Czy mogę zostać żeglarzem?

Czy mogę zostać żeglarzem?

0

Wiele osób dorosłych ma w swojej głowie takie niespełnione marzenia. Czasem są one związane z pytaniem “ kim chciałbyś być, jak dorośniesz?”.Całkiem możliwe, że u wielu osób pojawiała się odpowiedź – żeglarzem! Takie marzenia można nawet dzisiaj zrealizować i nic nie stoi na przeszkodzie. Tym bardziej że Róża Wiatrów wspiera wszystkie dorosłe osoby w tym, aby mogli oni właśnie zdobyć odpowiednie patenty.

Intensywne szkolenie na wyjeździe

Do dyspozycji jest kurs żeglarski, który trwać może osiem dni lub dłużej. Okres trwania uzależniony jest od samego organizatora. W takim szkoleniu wziąć mogą udział tylko i wyłącznie osoby pełnoletnie. Jest to ważne, ponieważ muszą one być świadome tego, że nie czekają ich przyjemne atrakcje, leniuchowanie, tylko intensywna praca. Tym bardziej że w takim kursie często biorą udział osoby, jakie żadnych umiejętności nie posiadają. To dobrze. To właśnie dla takich osób jest kurs na patent. Tylko że ma się niecałe osiem dni na to, aby poznać najważniejsze zagadnienia, dzięki czemu na samym końcu będzie można przystąpić do egzaminu, który da odpowiednie uprawnienia do żeglowania na wodzie.

Zakwaterowanie na jachcie

Skoro ktoś chciałby zostać żeglarzem, to już od samego początku musi poczuć się tak jak on. Co to dokładnie oznacza? M.in. fakt zakwaterowania na jachcie. Zamiast wygodnych hoteli, kajuty koedukacyjne. To dlatego tak ważne jest wzięcie własnego śpiworu, poniewaz na miękką i pachnącą pościel nie będzie tu miejsca. A skoro już o miejscu mowa (które w kajucie jest dość mocno ograniczone), nie można zapomnieć o tym, aby spakować się w miękką torbę lub worek. Nie ma mowy o tym, aby spakować swoje rzeczy w sztywną walizkę, ponieważ na to także nie będzie miejsca w mocno ograniczonej powierzchniowo kajucie.

Zajęcia teoretyczne i praktyczne

Jak już było mówione wcześniej – takie kurs żeglarski jest bardzo intensywny. Nie ma leniuchowania w łóżku do 10, ponieważ już o 8 będzie trzeba być na nogach. Śniadanie i o 9 już wszyscy zabierają się do pracy na jachcie. Wszystko oczywiście pod wodzą instruktora, który cały czas będzie sprawował pieczę nad każdym uczestnikiem. Przerwy organizowane są tylko na posiłki – śniadanie, obiad i kolację. W ciągu dnia organizowane są zajęcia praktyczne, a wieczorem przyjdzie jeszcze czas na zajęcia teoretyczne. Z tak zdobytą wiedzą, będzie można podejść do egzaminu, który zawsze organizowany jest na samym końcu, podczas takiego kursu.