Łazienka – jak zaaranżować to wnętrze?

Łazienka – jak zaaranżować to wnętrze?

0

Domowa łazienka powinna spełniać kilka funkcji. Przede wszystkim to miejsce wykonywania podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych. To także strefa, gdzie możemy odpocząć – domowe spa. W końcu łazienka to również miejsce, które powinno spełniać oczekiwania estetyczne właścicieli. W jej zaaranżowaniu pomogą nowoczesne komplety meblowe dedykowane właśnie do łazienek.

Czy aranżowanie łazienki jest trudne?

Wiele osób boi się aranżowania łazienki – poza meblami w miejscu tym powinna znaleźć się wanna lub kabina prysznicowa, umywalka z szafką. Zanim jednak przejdziemy do meblowania, warto zastanowić się, jakie są problematyczne strony tej przestrzeni. Czy łazienka jest mała czy duża? Jeśli nie dysponujemy obszernym wnętrzem, konieczna będzie przemyślana aranżacja. W niewielkim wnętrzach warto wybrać jasne kolory – biel na ścianach i kafle wykończone na połysk pozwolą na odbijanie światła i optyczne powiększenie przestrzeni. Dobrym rozwiązaniem okażą się też lustra. Niejednokrotnie okazuje się, że łazienka to również domowa pralnia – musi się w niej znaleźć miejsca na pralkę. Istotne jest, by móc wygodnie wkładać i wyciągać pranie.

Jakie meble od łazienki wybrać?

Szukając odpowiednich mebli łazienkowych, warto pamiętać, że przede wszystkim muszą być one dopasowane do konkretnych potrzeb, ale też trwałe. Współcześnie meble łazienkowe tworzy się przede wszystkim z odpowiednio zabezpieczonych płyt meblowych, które mogą być laminowane lub lakierowane. W kolekcjach umieszcza się takie elementy jak szafka komoda do łazienki, ale też słupki, które pozwalają na lepsze zarządzanie przestrzenią. W wysokich słupkach znajdzie się dość miejsca na ręczniki, przybory łazienkowe, kosmetyki. Meble łazienkowe uzupełnione są o markowe akcesoria, takie jak prowadnice kulkowe, zawiasy z cichym domykiem.