Jak otworzyć restaurację?

Jak otworzyć restaurację?

0

Własna restauracja to marzenie wielu osób. Niestety nie jest to marzenie łatwe do spełnienia. Do jego realizacji potrzeba dość sporo środków finansowych, a także ogrom pracy. Biznes gastronomiczny nie jest też łatwy. Dlatego jeśli panujemy założyć restaurację należy się do tego bardzo dobrze przygotować.

Biznes plan

Podstawa to przygotowanie dobrego biznes planu. Rozpoczynając taki biznes jak restauracja nigdy nie można tego robić w ciemno. To prosta droga do porażki.

Rozwiązaniem jest właśnie dobry plan i przygotowanie się na wszelkie nieoczekiwane okoliczności. Dobry biznes plan powinien obejmować takie zagadnienia jak analiza rynku czy analiza konkurencji. Tu można zacząć choćby od sprawdzenia ofert inny restauracji. Jeśli mieszkamy w Sandomierzu wystarczy w tym celu wpisać w wyszukiwarce hasło restauracja Sandomierz. Niezwykle ważne jest także określenie profilu restauracji, a co za tym idzie także grupy docelowej.

Finansowanie biznesu

Nie na się rozpocząć żadnego biznesu, a już zwłaszcza restauracji, jeśli nie posiada się odpowiednich środków finansowych. Pozyskanie finansowanie to rzecz kluczowa.

Ważne jest, aby finansowanie zaplanować na okres krótki i dłuższy. Przede wszystkim należy oszacować jakimi środkami własnymi dysponujemy. Następnie ważne jest policzenie wszelkich kosztów działalności w pierwszym okresie funkcjonowania restauracji. Jeśli okaże się, że środki własne będą niewystarczające przeanalizować należy inne możliwości źródła finansowania, np. kredyt bankowy.

Lokalizacja

Kluczowa sprawa przy otwieraniu restauracji to oczywiście także lokalizacja. Musi być to niezwykle dobrze przemyślane. Wszystko dlatego, że to między innymi od lokalizacji zależy sukces restauracji.

W przypadku wybrania niewłaściwej lokalizacji może się okazać, że lokal nie będzie cieszył się dużą ilością gości co oczywiście odbije się na kondycji finansowej restauracji. Lokal na obrzeżach miasta to z pewnością tańszy czynsz, jednak wydać będzie trzeba większe środki na jego reklamę. W centrum miasta za to od początku będzie można liczyć na klientów, jednak będzie się to wiązało z dużo wyższym czynszem. Wszystkie te aspekty należy dokładnie przemyśleć wymierając lokal i jego lokalizację.

Obsługa

Sercem każdej restauracji są ludzie. Mowa tu oczywiście o kucharzach i obsłudze. Dlatego otwierając restaurację zawsze musimy liczyć się z inwestycją w najlepszych ludzi. Zawsze zatrudniajmy wykwalifikowanych kucharzy oraz obsługę posiadającą wiedzę na temat właściwej obsługi gości restauracyjnych.